Archive for Μαρτίου, 2017

O κ. Μόσχος στην 9η Διεθνή Μαθηματική Εβδομάδα

Ο κ. Μόσχος συμμετείχε ως εισηγητής για έκτη συνεχιζόμενη φορά στην 9η Διεθνή Μαθηματική Εβδομάδα που διοργανώνει κάθε χρόνο στο Συνεδριακό Κέντρο : «Νικόλαος Γερμανός» της Δ.Ε.Θ η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία Παράρτημα Κ. Μακεδονίας. Το θέμα της εισήγησης ήταν  : «Η χρήση των γεωμετρικών μοντέλων στην διδασκαλία αλγεβρικών εννοιών» και η παρουσίαση έγινε  σύμφωνα με το πρόγραμμα το Σάββατο 18 Μαρτίου 2017 στις 09.40.

???????????????????????????????

O κ. Μόσχος στην ημερίδα της Σχολικής Συμβούλου κ. Πάλλα με θέμα : «Καλές Πρακτικές στα Μαθηματικά».

Ο μαθηματικός του σχολείου μας κ. Μόσχος παρουσίασε την εργασία : » Διαθεματικές και πειραματικές δράσεις στα Μαθηματικά» στα πλαίσια του επιμορφωτικού σεμιναρίου των μαθηματικών Χαλκιδικής με θέμα : «Καλές πρακτικές στα μαθηματικά». Η ημερίδα πραγματοποιήθηκε στις  8 Μαρτίου 2017 στο 1ο Γυμνάσιο Ν. Μουδανιών και διοργανώθηκε από τη Σχολική Σύμβουλο μαθηματικών Ν. Χαλκιδικής κ. Πάλλα Μαρίνα.

Δείτε παρακάτω ένα Power Point με το περιεχόμενο της εισήγησης του κ. Μόσχου στην ημερίδα.

σ