Archive for Φεβρουαρίου, 2020

Ενημέρωση στα πλαίσια της Αγωγής Υγείας : «Εφηβεία και σχέσεις»

Στα πλαίσια του Προγράμματος Αγωγής Υγείας του Υπουργείου Υγείας,

Στις 3/2/2020 ημέρα Τρίτη,   οι μαθητές της Α΄και Β΄Γυμν. και ΛΤ  Σημάντρων ενημερώθηκαν  για θέματα που αφορούν στην  « Εφηβεία» και στις « σχέσεις στην Εφηβεία».Ενώ μαθητές της Γ΄ενημερώθηκαν για τη « Σεξουαλική αγωγή σε αγόρια και κορίτσια».

Στις 4/2/2020 ημέρα Τετάρτη, οι μαθητές του Λυκείου ενημερώθηκαν για την « Αντισύλληψη» και τα «Σεξουαλικώς Μεταδιδόμενα Νοσήματα».

Πολλά ευχαριστώ από  Διεύθυνση και το Σύλλογο Διδασκόντων του Γυμν.& ΛΤ Σημάντρων στους υπεύθυνους της ενημέρωσης την Κα Μήτου Ζαφειρία ,μαία του Κέντρου Υγείας Μουδανιών, και τον Κο Καλύβα Παναγιώτη Επισκέπτη Υγείας του Κέντρου Υγείας Μουδανιών.

Η γιορτή της Υπαπαντής αλλά … γαλλικά με κρέπες!

Για ακόμη μία χρονιά γιορτάσαμε, οι μαθητές των  Γαλλικών και οι μαθητές των Γερμανικών, τη Chandeleur,  με κρέπες,  γλυκές και αρμυρές , αλλά και βραστά λουκάνικα προσφορά της Κας των Γερμανικών Βιολέττας Παναγιωτίδου. Και του χρόνου παιδιά να γιορτάσουμε με υγεία.

Eυχαριστήριο μήνυμα

Ευχαριστούμε, τον Κο Μπεζιργιάννη Εμμανουήλ για τα βιβλία που χάρισε στη Βιβλιοθήκη του Σχολείου μας.

H Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Γυμν.& ΛΤ Σημάντρων.