Archive for Ιανουαρίου, 2018

Επιτυχία των μαθητών Παπαμέτη Γεωργίου και Μαραγκόπουλου Αναστασίου στο μαθηματικό διαγωνισμό : «Θαλής» της Ε.Μ.Ε

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου μας εκφράζει τα θερμά τους συγχαρητήρια  στον μαθητή της γ΄ γυμνασίου Παπαμέτη Γεώργιο που έλαβε μέρος επιτυχώς στον μαθηματικό διαγωνισμό «Θαλής » που κάθε χρόνο διοργανώνει η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του διαγωνισμού. Ευχόμαστε στο Γιώργο καλή πρόοδο και να συνεχίσει την δημιουργική του πορεία με νέες επιτυχίες.

Επίσης ευχόμαστε συγχαρητήρια στον μαθητή της α΄γυμνασίου Μαραγκόπουλο Αναστάσιο που πήρε μέρος στον μαθηματικό διαγωνισμό : «Μικρός Θαλής» που διοργάνωσε για πρώτη φορά κατά το σχολικό έτος 2017 – 2018 το Παράρτημα Κεντρικής Μακεδονίας της Ε.Μ.Ε και απέσπασε τιμητικό έπαινο για την επίδοσή του.

Xριστουγεννιάτικη γιορτή 2017